Zaproszenie na XXVII Seminarium PKiM – 25 lutego 2011

Zarząd Pracowni Komet i Meteorów informuje, że w dniach 25-27 02 2011 r odbędzie się XXVII Seminarium oraz XI Walne Zgromadzenie PKiM. Spotkanie odbędzie sie w Internacie przy I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Wyszkowie, przy ul. Tadeusza Kościuszki 52.
Seminarium jest znakomitą okazją do nawiązania kontaktu z jedną z najprężniej działających grup obserwatorów meteorów na świecie, jest też okazją do wymiany doświadczeń, jak też do wzajemnego spotkania się osób zaangażowanych w prace PKiM.

Tematyka wykładów jakie odbędą się w tych dniach jest bardzo różnorodna – dotyczy ona zarówno problemów teoretycznych związanych z prowadzonymi przez Pracownię badaniami, problemów technicznych związanych z konstrukcją sprzętu jak też międzynarodowych projektów badawczych w jakie Pracownia jest ostatnio zaangażowana.
W trakcie Walnego Zgromadzenia podsumowana zostanie działalność obecnego Zarządu, poruszone zostaną też bieżące sprawy Pracowni. Zgodnie ze statutem PKiM odbędą się wybory zarządu na kolejną 2-letnią kadencję..

Zaproszenie to kierujemy zwłaszcza do młodych, ambitnych osób które chciałyby ukierunkować swoje astronomiczne zainteresowania w sposób efektywny i niebanalny. Astronomia meteorowa jest dziedziną bardzo otwartą na działania miłośników astronomii, obserwacje zbierane w ustandaryzowany sposób są w tej dziedzinie od lat wykorzystywane w poważnych analizach i publikacjach. Działalonść w PKiM to fascynująca przygoda którą najprościej rozpocząć przyjeżdzając na nasze najbliższe seminarium

.

Zgłoszenia należy przesyłać do wtorku, dnia 15 lutego 2011 roku włącznie, na adres: pkim(WYTNIJ_NAWIAS)@pkim.org z kopią na adres brahi(WYTNIJ_NAWIAS)@op.pl

Zgłoszenie powinno zawierać

:

– imię i nazwisko uczestnika
– adres
– telefon kontaktowy

Zainteresowanych wygłoszeniem referatu prosimy o kontakt na adres pkim(WYTNIJ_NAWIAS)@pkim.org. W takim wypadku potrzebne będą:

– temat referatu
– czas potrzebny na jego wygłoszenie
– ewentualne preferencje co do godziny wygłoszenia wykładu

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w piątek od godziny 18, nocleg z piątku na sobotę oraz z soboty na niedziele. Wykwaterowanie w niedzielę do godziny 12

Koszt noclegu to 22zł/dobę (44zł za 2 noclegi podczas seminarium)

.

Uczestnicy zakwaterowani zostaną w Internacie przy I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Wyszkowie, w budynku w którym odbędzie się seminarium.
Uczestnicy powinni zabrać ze sobą sztućce oraz kubki. Nie ma potrzeby zabierania śpiworów i karimat. Wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Uczniowie mogą liczyć na zwolnienia z zajęć lekcyjnych. Lista uczestników oraz szczegółowy plan seminarium ogłoszone zostaną do 17 lutego 2011 roku.

Dojazd:

– Z Dworca Centralnego należy przejść na przystanek tramwajowy w kierunku Pragi. Tramwajem 22 lub 25 należy dojechać do przystanku Dworzec Wileński (szósty przystanek za mostem na Wiśle). Przystanek PKS w kierunku Wyszkowa znajduje się 200m od przystanku tramwajowego (patrza mapa poniżej). Przejazd do Wyszkowa trwa około godziny, należy wysiąść na pierwszym przystanku za
mostem na rzece Bug. I LO oraz internat znajdują się w odległości kilkuset metrów od przystanku, w pobliżu kościoła oraz budynku Sądu Rejonowego.