Oprogramowanie

UFOCapture, UFOAnalyzer, UFOOrbit

Pakiet programów SonotaCo umożliwia obserwację meteorów za pomocą kamer video oraz analizowanie ich aż do uzyskania orbit. (płatny)

POBIERZ PAKIET UFO

UFOCapture_zrzut

 

Metrec

MetRec pozwala na obserwację meteorów za pomocą kamer video.

POBIERZ METREC

MetRec_zrzut

 

Radiant

Program do analizowania aktywności meteorów na niebie.

POBIERZ RADIANT

 

Meteoracle

Bardzo łatwy w obsłudze kalendarz aktywności meteorów. Na podstawie wbudowanych modeli aktywności rojów potrafi przepowiedzieć ile meteorów zobaczymy o dowolnej godzinie. Wynik prezentowany jest w postaci wykresów. tabeli oraz słownego opisu (w języku angielskim).

POBIERZ METEORACLE

meteoracle_zrzut

 

Astroknoppix

AstroKnoppix jest dystrybucja GNU/Linux uruchamianą z płyty CD zawierającą oprogramowanie astronomiczne i nie tylko. AstroKnoppix jest oparty na innym tego typu dystrybucji Knoppix. AstroKnoppix automatycznie rozpoznaje i wspiera wiele typów kart graficznych, kart muzycznych i innych urządzeń peryferyjnych. Na 700MB płycie zostało skompresowane ponad 1.8 GB oprogramowania.

POBIERZ ASTROKNOPPIX

astroknoppix_zrzut

 

Shower Classification Software

Program pod Windowsa i Linux wykona przynależności dla całej obserwacji zapisanej za pomocą programu CORRIDA. (Windows, Linux)

scslogo

 

Corrida

Corrida to program który ma ułatwić pracę przy archiwizacji wizualnych obserwacji meteorów wykonywanych przez współpracowników Pracowni Komet i Meteorów. To podstawowe narzędzie dla prowadzących obserwacje wizualne ze szkicowaniem. Program dostępny jest zarówno dla Windows jak i Linux.

POBIERZ CORRIDE

screenshot_win32_small

 

Qab.py

Qab.py to prosty skrypt pythona przeznaczony do optymalizacji pól widzenia kamer i aparatów pod kątem prawidłowości przecięć płaszczyzn. Program pracuje pod linuxem, nie wymaga instalacji dodatkowych modułów i bibliotek. Do wizualizacji wyników wykorzystany został Gnuplot stąd też wskazana jest jego obecność w systemie.

Pobierz Qab.py