IMC2013 objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania

Z przyjemnością informujemy że międzynarodowa konferencja meteorowa IMC2013 została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego. To największe spotkanie badaczy drobnych ciał Układu Słonecznego organizowane jest każdego roku w jednym z krajów Europy a w 2013 roku po raz drugi w historii gospodarzem konferencji będzie polskie miasto – Poznań.
Tegoroczna konferencja jest jedną z największych w historii. Weźmie w niej 125 uczestników z kilkudzięsięcu państw świata. W ciągu 3 dni konferencji wygłoszone zostanie 47 wykładów jak też zaprezentowane będzie 20 prezentacji w formie plakatów. W spotkaniu uczestniczyć będą wybitni specjaliści w dziedzinie badania meteoroidów, ewolucji rojów meteorowych, astrofizyki drobnych ciał Układu Słonecznego, członkowie instytucji naukowych i operatorzy sieci bolidowych.
Tegoroczne spotkanie rozpocznie się w czwartkowy wieczór i potrwa do niedzielnego popołudnia. IMC2013 organizowane jest przez Pracownię Komet i Meteorów z ramienia International Meteor Organization – międzynarodowego stowarzyszenia koordynującego badania meteorów na świecie.