Zaproszenie na XXII Obóz Astronomiczny PKiM (07.08- 21.08) Projekt Perseidy 2010 połączony z OZMA 2010 (12.08-15.08)

Pracownia Komet i Meteorów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Urzędowie zapraszają na dwutygodniową akcję Perseidy 2010. Będzie to już XXII Obóz Astronomiczny PKiM podczas którego uczestnicy będą mogli prowadzić obserwacje wizualne meteorów. Spotkanie odbędzie się w dniach 7-21 sierpnia. Jest to czas aktywności kilku strumieni meteorowych, z czego najliczniejsze i najbardziej spektakularne są Perseidy.

Po raz pierwszy imprezą towarzyszącą obozowi będzie XIII Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii w dniach 12-15 sierpnia, co pozwoli przeżyć maksimum Perseidów w najliczniejszym w historii PKiM-u gronie. OZMA daje możliwości poznania fanów różnych dziedzin astronomii, wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy. Przewidziane są wykłady, konkursy, wystawy i koncerty. Więcej o OZMA na stronie (kilk!).

Zachęcamy zarówno początkujących, jak i doświadczonych obserwatorów do wzięcia udziału w obozie. Nowe osoby zdobędą doświadczenie i wiedzę na temat obserwacji wizualnych, foto (także z wykorzystaniem siatek dyfrakcyjnych) i radiowych pod okiem zaprawionych już w boju kolegów (i koleżanek). Będzie też czas na wykłady, indywidualne konsultacje, zwiedzanie terenów Lubelszczyzny oraz integrację. Za pomocą strony imo.net będziemy na bieżąco uzupełniać dane z obserwacji Perseidów wraz z resztą świata.

Obóz jest bezpłatny. Oczekujemy jedynie, że uczestnicy będą brać czynny udział w obserwacjach i wykładach. Zakwaterowanie jest zagwarantowane w przytulnym domku blisko pól na których odbywać się będą obserwacje. Niestety ilość miejsc noclegowych jest ograniczona. Istnieje jednak możliwość rozbicia namiotu tuż przy domku. Możliwe jest uczestniczenie tylko w części obozu.