Zgodnie z przewidywaniami, 12 sierpnia wystąpiło maksimum aktywności roju Perseidów. Znane są już pierwsze wyniki obserwacji z całego świata zebrane przezInternational Meteor Organization (IMO). Ziemia przechodziła przez najgęstszy strumień meteoroidów między godziną 16 a 19 UT (18 a 21 czasu polskiego).
Intensywność pojawiających się wówczas meteorów była wysoka i sięgała około ZHR = 130 zjawisk na godzinę. Godziny te nie były korzystne dla obserwatorów z Polski gdyż wówczas był jeszcze dzień lub wczesny zmierzch. W ciągu następnych godzin aktywność utrzymywała się na poziomie około ZHR = 80.
Obserwatorzy odnotowali niewielką ilość jasnych i bardzo jasnych zjawisk. Większość obserwowanych meteorów była słaba. Chętni do obserwacji meteorów, którzy zgromadzili się w wielu polskich miastach, jak np pod Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ze względu na dość jasne niebo mogli dostrzec jedynie te nieliczne najjaśniejsze meteory. Również osoby, które nastawiły się na rejestrowanie meteorów za pomocą aparatów fotograficznych uchwyciły tylko pojedyncze zjawiska. Dodatkową przeszkodą okazały się chmury, które częściowo lub całkowicie przesłaniały niebo nad Polską.
Blask Słońca oraz chmury nie stanowiły przeszkody dla radiowych obserwacji meteorów polegającej na nasłuchiwaniu odbić fal radiowych z odległych rozgłośni radiowych od śladów meteorów. Stosując tą technikę możliwe było z terenów Polski zaobserwowanie maksimum aktywności które wystąpiło przed zachodem Słońca.
Wykres aktywności radiowej powstały na podstawie obserwacji Przemysława Żółądka
Liczne echa radiowe Perseidów zarejestrowane podczas maksimum przez Przemysława Żołądka