Biuletyn No.1 2010.03.20 – Wstęp do Biuletynu PKiM-PSOT

Mariusz Wiśniewski

„Biuletyn PKiM PSOT” to coś w rodzaju bardziej oficjalnej wersji bloga naukowego, wpisu na forum, stronie, e-mailu lub innej drobnej formie komunikacji. Dodajemy go do wachlarza naszych działań by różnego rodzaju większe lub mniejsze badania, które prowadzimy nie zginęły gdzieś na dyskach, skrzynkach pocztowych i naszej ulotnej pamięci a zostały zachowane w zrozumiałej formie by zawsze można było do nich wrócić.

Preferowaną formą Biuletynu jest dokument tekstowy lub pdf z obrazkami ale w zasadzie forma jest dowolna np. film czy prezentacja z animacjami. Jedynym warunkiem jest to że, po zapoznaniu się z treścią będzie można zrozumieć o co chodziło autorowi, jaki był jego tok myślenia i do jakich wniosków doszedł.

Pierwszy Biuletyn ma numer 1. Nie wiem czy numeracja w ogóle się przyjmie, choć było by miło bo po jakimś czasie będą fajne numerki. W ESA mówią że dokument staje się dokumentem dopiero gdy przydzielają mu numer. Ważne jest by Biuletyn miał datę. To mówi o aktualności tekstu. „Wydawcą” Biuletynu jest osoba pisząca tekst i to ona nadaje kolejny numer.

Biuletyn należy powiesić na stronie PKiM by się nie zgubił a następnie poinformować o tym co najmniej na grupie pkim-psot. Ze strony PKiM czerpiemy informację, który numer był ostatni by nadać kolejny dla naszej pracy. Bardzo dobrą praktyką było by dołączanie plików na podstawie których wykonane zostały wykresy. Dzięki temu nie zgubią się i będzie można w każdej chwili z nich skorzystać. Jeśli rozmiar pliku jest duży można dać odnośnik. O prawach dostępu dla ogółu społeczności internetowej do danego tekstu decyduje autor. W razie problemów należy skontaktować się z adminem strony.

Szczegóły publikowania na stronie dopracujemy w praniu.
Życzę owocnych badań.

 

Biuletyn No.1(pdf)